טל: 03-5757949 || פקס: 077-6165500

רח' משה קול 1, ת"א || office@moran-eng.com

  • מורן מהנדסים

משרד מומחה בתכנון חשמל

עודכן ב: פבר 16


בכל תחום בחיים תכנון מוקדם מונע טעויות עתידיות. טעויות אלה במקרים מסוימים יכולות לעלות בכסף וזמן יקר ולעיתים אף לגרום נזק פיזי לאדם ולרכוש . כאשר מדובר בחשמל, משרד תכנון חשמל יבטיח כי לא תצטרכו להתמודד עם תוצאות לא רצויות. מתווה התוכנית הכללית מתבצע על ידי אדריכל, ולאחר שמתכנן החשמל מקבל לידיו את התוכניות האדריכליות הוא יכול לגשת וליישם אותן. מתכנן החשמל יבצע תכנון אופרטיבי ובר ביצוע בהתאם לדרוש בחוק ובתקנות הנוגעות לחשמל.

הליך התכנון של משרד תכנון חשמל

הליך התכנון צריך להתבצע על ידי מהנדס מוסמך ומנוסה אשר ידע לצפות מראש את כל הבעיות שעשויות להופיע, להתחשב בתנאי השטח, דרישות היזם, דרישות חוק החשמל ויועץ הבטיחות, וכמובן לקחת בחשבון את כל מגבלות הפרויקט.

תכנון מתקן חשמל מתחלק למספר נקודות:

* הבנת ייעודו ומיקומו של מתקן החשמל.

* הכנת תכניות חשמל מפורטות, כולל תכניות הנוגעות לפריסת תשתיות, מערכות גיבוי, מערכות גילוי וכיבוי, לוחות החשמל ומערכות תקשורת ומנ"מ (מתח נמוך מאוד).

* הכנת מפרט טכני מיוחד, ובמידת הצורך נוהלי תחזוקה ותפעול.

* כתיבת כתב כמויות למכרז ואומדן משוערך לביצוע הפרויקט.

* בחינת הצעות המחיר אשר התקבלו מקבלנים המעוניינים לבצע את הפרויקט.

* בחינת התאמה של מתקן החשמל לתוכניות המקור בסיום הפרויקט, והתאמה לכתב הכמויות אשר הופק בשלב המכרז.

* בתכנון מוקדם של מתקן החשמל נלקחים בחשבון אלמנטים כמו רמת הארה הדרושה במקום, צורת הפיזור, רמת הצבע המועבר, וכך לגבי תאורת החרום להתמצאות והכוונה.

כמו כן נלקחת בחשבון אמינות ההספקה המביאה בחשבון הספקה סדירה עם מס' אפשרויות לגיבוי מערכות מסוימות בעלי חשיבות גבוהה.

מורן מהנדסים – לא משחקים בחשמל

המהנדסים של "מורן מהנדסים" לא משחקים בחשמל – הם מפקחים עליו ומתכננים אותו. הידע הנדרש לטיפול במערכות חשמל מורכבות הוא רב, הודות לניסיון שצברנו מפרויקטים ציבוריים ותעשייתיים גדולים. אנו מתחייבים כי כל הליך שנבצע עבורכם יתבצע על הצד הטוב ביותר.

שירות אדיב, יסודיות ומקצועיות עומדים לנגד עיננו בכל פעם שאני מגיעים לבצע בדיקה, תכנון או פיקוח על עבודות חשמל. כשהדבר נוגע למערכת החשמל החדשה שלכם אל תתפשרו – פנו לטובים ביותר.

3 צפיות