בדיקת חשמל

החשמל סובב אותנו בכל רגע, אפילו בעת כתיבת שורות אלה. האורות סביב, המחשב, המכשיר הסלולרי, המוצרים החשמליים במטבח, מנגנון הנעילה של הדלת – כולם עובדים על חשמל. תקינותה של מערכת החשמל מבטיחה את תקינותו של אורח החיים שלנו, לכן יש לבצע בדיקת חשמל אחת לתקופה. ללא בדיקה זו ייתכן ומערכת החשמל שלנו תסבול מליקויים חמורים אשר יסכנו הן את מכשירי החשמל, והן את יושבי הבית.

בדיקה מסוג זה חשובה אף יותר כאשר מדובר בעסק גדול או תעשיה כלשהי, בשל העומס הרב הקיים על מערכת החשמל ובשל התלות הגדולה של העסק בתפקודה התקין של מערכת החשמל.

בדיקות חשמל הן תהליך חיוני שנועד להבטיח את תקינותן ובטיחותן של מערכות ומתקני חשמל. בין אם מדובר בבית פרטי, עסק או מפעל תעשייתי, בדיקת חשמל תקופתית חיונית לזיהוי ומניעה של ליקויים וסכנות פוטנציאליות. בדיקות אלו מבוצעות על ידי בודקי חשמל מוסמכים, המשתמשים בציוד מתקדם ובמתודולוגיות מוגדרות כדי להעריך את מצב המערכת ולהמליץ על צעדי תיקון במידת הצורך.

בדיקת חשמל – מה היא כוללת? 

אילו בדיקות יבצע בודק חשמל במתקן ?

  • ביצוע בדיקה חזותית

  • בחינת תכניות החשמל

  • בדיקת התאמה של המתקן הקיים לתוכניות החשמל

  • ביצוע בדיקה של רציפות ואיכות ההארקה

  • כיול ההגנות בהתאם למדידות שנמדדו במתקן

  • בדיקת בידוד מעגלי החשמל

  • בחינת טיב החיבורים, המתחים והעומסים בהם יכולה לעמוד המערכת

  • בחינת קוטביות החיבורים

  • בדיקת כיוון סיבוב המתקנים התלת פאזיים

  • בדיקת הרמוניות ואי קיומם של עיוותים באספקת מתח

מהן בדיקות חשמל?

בדיקות חשמל הן סדרה של בדיקות מקיפות המבוצעות על מערכות ומתקני חשמל, במטרה לוודא את תקינותם ובטיחותם. בדיקת חשמל טיפוסית כוללת מגוון רחב של בחינות, החל מבדיקה חזותית של המערכת וכלה בבדיקות מעמיקות יותר כמו בדיקת רציפות ההארקה, בדיקת בידוד מעגלי החשמל ובחינת טיב החיבורים והעומסים. בדיקת מתקני חשמל יכולה לכלול גם בחינה של תכניות החשמל והשוואתן למתקן הקיים בפועל, כיול הגנות בהתאם למדידות, בדיקת קוטביות החיבורים ואף בדיקות ייעודיות כמו בדיקת כיוון סיבוב של מתקנים תלת-פאזיים או בדיקת הרמוניות ועיוותים באספקת המתח. מכלול בדיקות זה נועד לספק תמונה מקיפה ומפורטת של מצב מערכת החשמל.

מדוע חשוב לבצע בדיקות חשמל?

ביצוע בדיקות חשמל הוא בעל חשיבות עליונה מכמה סיבות מרכזיות:

1.      בדיקות אלו מאפשרות לזהות ליקויים ובעיות במערכת החשמל בשלב מוקדם, לפני שהם מתפתחים לכדי תקלות חמורות או מצבים מסוכנים.

2.      זיהוי מוקדם מאפשר תיקון הבעיות בצורה יעילה וחסכונית יותר, תוך מזעור הסיכונים לנפש ולרכוש.

3.      בדיקות חשמל תקופתיות מסייעות בשמירה על אורח חיים תקין ובטוח. מערכת חשמל תקינה חיונית לתפקוד היומיומי של בתים, עסקים ומפעלים, ותקלות במערכת עלולות להוביל לשיבושים משמעותיים בשגרה.

ליקויים במערכת החשמל מהווים סכנה ממשית לבטיחות הדיירים והמשתמשים, ועלולים לגרום לשריפות, התחשמלות ונזקים חמורים אחרים. ביצוע בדיקת חשמל סדיר מפחית משמעותית את הסיכון להתרחשותם של אירועים כאלה.

מורן מהנדסים – בדיקת חשמלאים מורשים

בדיקת חשמל תקופתית הינה חובה על פי חוק. תפקידה הוא לוודא שציבור המשתמשים והעובדים במתקנים המחוברים למערכות חשמל יהיה מוגן ובטוח מפני הסכנות המצויות במערכות אלו. בדיקות מסוג זה נעשות על ידי בודק חשמל מוסמך בעל רישיון ייעודי לביצוע בדיקה על פי גודל החיבור.

מעוניינים לבצע בדיקות חשמל וזקוקים לגורם מקצועי מוסמך שיעשה זאת?

מורן מהנדסים היא הכתובת הנכונה. החברה מתמחה בביצוע בדיקות חשמל ומתן חוות דעת מהנדס חשמל.

מומחי החשמל מבית מורן מהנדסים מגיעים עם עשרות שנים של ניסיון לצד ידע מקיף בעולם החשמל, פיקוח קפדני על פרויקטי חשמל, תכנון מדוקדק של תשתיות החשמל כולל לוחות.

כמו כן למתקן החשמל עורכים בדיקות מקיפות ויסודיות במהלך ובתום הפרויקט – כל אלה ועוד הם השירותים המוצעים לכם במורן מהנדסים. 

לקבלת פרטים נוספים, צרו קשר בטלפון 03-5757949. נשמח לעמוד לרשותכם.

שיתוף:

עוד מאמרים:

בודק חשמל מוסמך

בודק חשמל מוסמך תפקידו לבדוק את תקינות מערכת החשמל ולוודא כי היא בטוחה לשימוש. מערכות החשמל מהוות מרכיב מרכזי בכל בית פרטי או בית עסק,

ייעוץ חשמל

ייועץ חשמל יהיה בהכשרתו מהנדס חשמל ותפקידו לייעץ ולתכנן מערכות חשמל במתח גבוה ונמוך. כמו כן תפקידו לתכנן מערכות גנרציה והשנאה עצמיות, ומתקני חלוקה שונים

מהנדס חשמל

נהוג לומר כי בלי חשמל אין חיים. הדבר אכן נכון אם נבחן לרגע את הסביבה שלנו:אנו תלויים בצורה כמעט מוחלטת בנוכחותו של החשמל, החל מדברים

שלחו לנו הודעה