מתכנן חשמל

  • לשירותי תכנון חשמל?
  • מערכת חשמל חדשה? מפעל תעשייתי? פרויקט נדל"ן?
  • מחפש מתכנן חשמל מומחה? משרד תכנון?


אנו מבצעים תכנון מערכות חשמל ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, עבור פרויקטים מגוונים: מתקני חשמל, מערכות מורכבות, מפעלים, מבני נדל"ן ועוד. עבור מי שמחפש מתכנן חשמל מוביל, אנו עובדים מול מפעלי תעשייה, מוסדות ממשלתיים, חברות ביטוח, קניונים, מוסדות חינוך, משרדי ממשלה ועוד. מתכנן מערכות חשמל מקצועי יבטיח עמידה בתקנים, בטיחות, חיסכון בעלויות ושמירה על חיי אדם.

תכנון מתקן חשמלי

כאשר אנו רוצים להקים עסק או לבנות בית נעשה זאת בעזרת אנשי מקצוע המוסמכים לכך בתחומים השונים כגון חשמלאי, נגר רצף ועוד. אנשי מקצוע אלו בקיאים במלאכת הביצוע אך חסרי ידע והכשרה הכרוכה בתכנון אשר לוקח בחשבון מכלול של מרכיבים חשובים כגון עמידה בחוקים ותקנים, רמת אמינות ובטיחות של המתקן, בדגש על חיסכון טכנו- כלכלי וראיית התמונה הכוללת.

מתכנן חשמל עובד בממשק עם מגוון גופים מקצועיים

בעת תכנון מערכת חשמל חדשה, רצוי מאד להיעזר בשירותיו של מתכנן חשמל אשר בקיא בנושאים אלו ובעל יכולת אינטגרציה עם בעלי מקצוע נוספים דוגמת היועצים השונים המלווים את הפרויקט וספקי שירות כגון חברת חשמל, בזק ועוד.

לאחר קבלת התוכנית האדריכלית, תפקידו של מתכנן חשמל הינו להתאים את הדרישות המובאות בתוכנית האדריכלית לתכנון אופרטיבי ובר ביצוע העומד בדרישות חוק החשמל ותקנותיו. כמו כן, יש להתאים לתוכנית ציוד בעל תו תקן העומד בהוראות חוק תכנון ובניה. מתכנן מערכות חשמל בעל ניסיון ידע לספק תכנון חכם מודע אנרגיה.

נקודות המוצא לתכנון מתקן החשמל

  • למידה על מיקום / ייעוד המתקן העתידי מהיזם (בעלים) / מנהל הפרויקט

  • הכנת תוכניות חשמל מפורטות למתקן הכוללות תוכניות לוחות חשמל, תשתיות, מע' גיבוי כגון גנראטורים, u.p.s ועוד וזאת ע"פ הצרכים של המתקן

  • כתב כמויות / אומדן מחירים

  • מפרטים טכניים ובמתקנים תעשייתיים אף נוהלי תחזוקה ותפעול

  • בדיקת הצעות מחיר המוגשות ע"י קבלנים

  • ליווי תהליך הפרויקט

  • פיקוח עליון אשר מבוצעת בו בדיקת התאמה לתוכניות, לכתבי כמויות ולמפרט הטכני הנדרש

 

בין הנושאים בהם עוסק מתכנן המתקן

מאור – גופי תאורה מיקום, עוצמות ופיזור הארה, תאורת חירום להתמצאות / הכוונה והעיקר חיסכון באנרגיה ככל האפשר.


כוח – תכנון מעגלים סופיים להזנת בתי תקע, ציוד ייעודי במתקן, מיזוג אויר, מערכת אל פסק ועוד.

מתח נמוך מאוד – רכזות, גילוי וכיבוי אש, הגנה בפני פריצה, כריזת חירום, מע' טמ"ס (טלויזיה במעגל סגור) ועוד.

תוכנית החשמל של המתקן משמשת כאורים ותומים לבעלי המקצוע אשר נדרשים לפעול על פיה, היא משמשת כשפה משותפת לכולם הן במהלך שלב התכנון המוקדם ואין בשלב ההקמה בו היא מאפשרת בקרה ופיקוח על הנעשה, הן במהלך העבודות ואין בסוף ההקמה. זאת לשם השוואה בין התכנון לביצוע בפועל והן בעתיד כאשר נדרש לבצע תוספות או שינויים כאלה ואחרים במתקן. תוכנית מסודרת ומקצועית תאפשר גם לבודק מתקן חשמלי לבצע עבודתו נאמנה כאשר יידרש כך.

מתכנן מערכות חשמל זה מקצוע

תכנון תוכנית החשמל המתאימה לדרישות הלקוח תתרום לשביעות רצון מרובה של הלקוח מהמתקן שבשימושו, לתפעול קל ומהיר בעת ביצוע עבודות תחזוקה שוטפת ובעת תקלות (יצמצם את תדירותן ותפעולן), חיסכון כלכלי בעלות הקמת המתקן ובהמשך אף חיסכון הנובע מיעילות אנרגטית חשמלית.

לכן מומלץ להיעזרו בשירותיו של משרד תכנון חשמל ותיק בעל ידע וניסיון רב שנים. בחירה נכונה תבטיח קבלת תוצאה אופטימאלית ומיטבית של תכנון מתקן חשמלי, דבר אשר ישרת את הלקוח בתחום בעל חשיבות מרובה בעל השלכות בטיחותיות וכלכליות רבות.

בדיקת חשמל מצילה חיים
 כתבה בערוץ 12 עם מורן מהנדסים

פגישת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

אודות

מהנדס חשמל, בודק סוג 3, בעל ניסיון מקצועי של 33 שנה בייעוץ, תכנון מתקני חשמל מורכבים, בדיקה וחקר כשלים במתקני חשמל.

שירותים נוספים: